Referencie

Spätná väzba na služby a produkty

Supervízie so Zdenkou

Veľmi sa mi páčil odborný prístup, ktorý bol zároveň veľmi ľudský.

Vďaka atmosfére, ktorú si dokázala navodiť, som sa v skupine cítila naozaj bezpečne, nebála som sa vyjadriť svoj názor.

Cítila som, že hoci si "supervizorkou", všetci (vrátane Teba) sme si boli v skupine rovní. Rešpektovala si názor každého jedného z nás.

Tiež sa mi páčilo, že si nás nepoučovala a nekritizovala, ale sprevádzala 😉

A podľa mňa je tvojou veľkou výhodou dívať sa na človeka cez jeho emócie a interpersonalne vzťahy, nie cez jeho diagnózu (čo nám klinikom dosť chýba). Takže mi to rozšírilo moje obzory 😉

Takisto som veľmi ocenila Tvoje vedomosti v mužsko-ženskom svete, čo teda každý, vrátane mňa, ocení nielen v práci, ale aj v súkromnom živote 😉.

Mária Ďurčíkováklinická psychologička

V rámci našej spolupráce sa mi páči Tvoja precíznosť a dôkladnosť, s akou pristupuješ k jednotlivým problémom a spôsobom riešenia.

Tvoj prístup vnímam ako citlivý, Tvoje postrehy a schopnosť nachádzať súvislosti a vnášať do problematiky nový pohľad mi pomáhajú problematike lepšie porozumieť a "uchopiť" podstatné. Uvedený spôsob práce mi vyhovuje, je pre mňa inšpiratívny.

Z Tvojich terapeutických postupov na mňa "dýcha" úcta ku klientom, ako aj zdravá sebaúcta voči sebe samej.

Určite by som odporučila spoluprácu s Tebou aj iným, môže to byť príležitosť, ako sa bezpečne pustiť do objavovania zatiaľ nepoznaného, čo môže byť pozitívnou zmenou pre ľudí, ktorí sa ocitli v slepej uličke.

Ďakujem a teším sa na ďalšie supervízne stretnutia 🙂

Martina Hovorková,psychologička

Na práci u Zdenky sa mi najviac páčila uvoľnenosť, ktorá prinášala bezpečie pre položenie hocijakej otázky bez strachu.

Nepociťoval som žiadne hodnotenie, alebo odsúdenie. Stretnutiu dala štruktúru, ktorá viedla k zefektívneniu mojej práce. Najviac oceňujem vysvetlenie jednotlivých krokov v rámci mojej práce.

Zdenku, odporúčam každému, kto sa chce vzdelávať a zefektívniť vlastnú prácu. Vysoko oceňujem príjemný spôsob komunikácie voči klientovi.

Michal Masár,klinický psychológ

Ahoj Zdeňka,
ďakujem Ti za skvelé stretnutia v rámci supervízií. Až mi je ľúto, že už mám všetky absolvované.

Oceňujem Tvoj ľudský, láskavý a empatický prístup k nám aj našim preberaným klientom. Cítila som sa vždy príjemne vďaka pozitívnej a bezpečnej atmosfére.

Vďaka za Tvoje vhľady, skúsenosti a ošetrovanie našich neistôt. Páčilo sa mi, ako si na každý prípad pozerala individuálne, ako sme spoločne prichádzali na ďalšie možnosti a postupy.

V rámci môjho supervidovaného prípadu som si ťa zažila aj ako terapeutku a to je to najcennejšie, čo mi supervízie dali. Za hodinu či dve som sa posunula ďalej, ako za 50 hodín individuálnej terapie.

Cítila som, ako si napojená na mňa ako klienta, dávaš mi čas, nehodnotíš, si láskavá a zdôrazňuješ, nech som láskavá aj ja k sebe. Si pre mňa veľkým vzorom a inšpiráciou. Ďakujem 

Mgr. Denisa Hoštáková,klinická psychologička

Zdenka vedie skupinovú supervíziu profesionálnym a ľudským prístupom. Ako psychoterapeut vo výcviku to vnímam ako niečo, čo od supervízie aj očakávam.

Najviac si preto cením jej citlivý, chápavý, nesúdiaci no nápomocný a odborný spôsob práce. Poskytuje konštruktívnu spätnú väzbu.

Pocit bezpečia a pohodlia, ktorý vytvára na skupinových supervíziach, dáva možnosť klásť otázky súvisiace s neistotou pri práci. Supervízny víkend vnímam ako intenzívny a prínosný pre moju prácu.

Som vďačná za jej vedenie a povzbudenie veriť v samého seba.

Danapsychologička

Ahoj Zdeňka,
ďakujem za celý krásny čas strávený v úžasnej spoločnosti výborných kolegov, terapeutov.
Prichádzal som s približnou predstavou toho, čo sa na supervíziách asi odohráva – a tak nejak bola aj tá realita a skutočnosť – avšak s omnoho veľkou pridanou hodnotou, ktorá sa veľmi ťažko popisuje na kognitívnej úrovni a zostáva viac na tej prožitkovej (nenapadá mi lepší výraz než český “prožitek” – ako kombinácia pocitu, pozitívnej emócie, skúsenosti a zážitku z daného zdieľaného okamžiku).

Mám pocit, že celý Maslow bol počas tých dvoch dní v plných obrátkach. Všetko v maximálnej atmosfére bezpečia, o čom svedčali aj otvárané témy kazuistík či tém do supervízie.

Veľmi si cením ľudský prístup, ktorý si tak krásne dokázala vykúzliť, sporostredkovať... no a na vrchole pyramídy určite zostáva pocit napredovania nie len v profesii a umení psychoterapie, ale i obohatení pre ďalší život.

A tým kolegom, ktorí zvažujú účasť na Tvojich supervíziách:
…môžem len a len zo srdca odporúčať aby ste sa bez akéhokoľvek zaváhania prihlásili, pretože Vás čaká prostredie plné ľudského prístupu, bezpečia odborného zázemia a nesmiernej profesionálnej erudície, množstva výborných podnetov, informácií, podpory – a v neposlednom rade aj dôležitého miesta, kde môžeme – ako terapeuti – získať a nazbierať nové sily (nie len) do ďalšej profesijnej cesty.

Michal Hanzlovský,klinický psychológ

Ahoj Zdenka,
chtěla bych nejprve poděkovat za nesmírně přínosný víkend.

Supervize dalece předčila moje očekávání a řekla bych, že zejména kvůli Tobě. Bylo mi tam velice příjemně, asi nikdy jsem se tak rychle neuvolnila. Cítila jsem se tam bezpečně, respektovaně a to mě hodně motivovalo k práci.

Tvůj přístup ke klientům je rozhodně inspirativní, oceňuji, jak jsi empatická, vstřícná, je vidět, že to děláš srdcem a skutečně se o problémy zajímáš, jsi autentická.

Dále se mi moc líbilo, jak jsi i přes naše rozbouřené emoce dokázala supervizi držet a usměrnit nás, aby práce byla efektivní. Velice se mi líbilo přirovnání „tlačit tlačítka“, protože to je pro mě přesný výraz a pojmenování problému.

Vyhovoval mi i způsob práce, nenásilné vtažení do problému, to, jak jsi všem nechala dostatek prostoru k vyjádření. Také to, že jsi nás nutila vžít se do klienta, ne myslet jako on, ale být jím – ten rozdíl jsem si nikdy předtím neuvědomila, ale je výrazný a je to pro mě důležité.

Obvykle mívám velký problém udržet celý den pozornost, i na výcviku, i když je téma zajímavé, tak po nějaké době prostě vypnu, ale tady jsem se soustředila po celou dobu a sama jsme z toho měla moc dobrý pocit.

Taky oceňuji, jak jsi k nám byla otevřená a hovořila i o sobě a svých pocitech. Mám často v terapii potřebu vyjádřit své pocity, ale nezdá se mi to profesionální a tady se mi moc líbilo, jak jsi vždy řekla, co to dělá s tebou, potvrdilo mě to v mém přístupu k pacientům.

Nyní mám velkou chuť jet na Tvé workshopy, i když reálně vím, že akcí a aktivit mám hodně a Bratislava je pro mě dost z ruky, ale jsem ráda, že alespoň vím, že toto existuje a jaké jsou další možnosti vzdělávání.
Takže ještě jednou děkuji za přínosný víkend a přeji hodně úspěchů v práci..

Eva Filipová,psychiater

Konzultácie so Zdenkou

Práca s psychológom v krízových životných situáciách zrovna nie je to, čím sa človek rád chváli. Avšak pravidelná spolupráca so Zdenkou bola pre mňa jedným z najdôležitejších zlomov v živote, ktoré ma posunuli vpred. 

Začala som so sebou pracovať, viac počúvať, zamýšľať sa a pozerať sa na veci z iného uhľa pohľadu,  začala som chápať, ako veci môže vnímať ten druhý. 
Učili sme sa ako spolu komunikovať o veciach, ktoré predtým môj partner v sebe tutlal a ja som o nich ani netušila.


Pre mňa bola práca so Zdenkou ako prebudenie. Aké sú vzťahy zložité. Čo my všetko tým, že to neriešime, zanedbávame. A ono to aj tak časom všetko vybuchne ako taká časovaná bomba.

Konzultácie boli pre mňa totálne ako prebudenie, čo všetko sme vlastne neriešili, čo všetko som nevedela. Také základné veci a pravidlá teraz viem a mne to veľmi pomohlo.

Nielen vo vzťahoch, ale celkovo. V práci, v komunikácii s ľuďmi mám viac pochopenia a snažím sa neškatuľkovať situácie a veci na základe toho, čo si myslím, ale vždy sa opýtať a pochopiť viacej uhľov pohľadu. 

Koľkokrát si myslíme, akí sme empatickí, ale v skutočnosti nie sme, pretože nevieme, ako sa na veci pozerať. Niekedy môžeme mať odlišný názor, aj zásadový, ale je tu porozumenie toho, že ten druhý to naozaj môže mať takto. 

Zdenka má za sebou roky skúseností, začiatky bývajú pre každého ťažké, kým získate dôveru a na výsledky si treba počkať. Veci, ktoré ma Zdenka naučila používam dnes v každodennom živote.
Katarínapodnikateľka

Po 30tich rokoch manželstva sa mi zo života stalo peklo.
Nikdy som si nepripustil, že sa mi môže stať to, čo bežne vidím okolo seba v iných vzťahoch, ale stalo sa.

Do partnerskej poradne k Zdenke som išiel bez očakávaní a skôr s nedôverou, (veď predsa nie som blázon a nepotrebujem psychológa), veď to mi aj tak nepomôže.
Ale povedal som si, že keď mi to nepomôže, isto mi to neublíži.

Opakované sedenia so Zdenkou mi určite pomohli a nikdy som nemal pocit, že by mi mohli ublížiť. Opak je pravdou.
Áno, nedostal som čierno biely návod alebo manuál čo spraviť a ako zachrániť vzťah, ale Zdenka mi veľmi pomohla v zorientovaní sa v mojom stave a pocitoch.

Sedenia mi výrazne pomohli v mojom vlastnom sebapoznaní a nazeraní na môj citový život inou optikou, byť otvorený a hlavne pravdivý voči sebe samému.

Taktiež mi veľmi pomohli tematické webináre a praktické príklady v nich uvádzané, kde som často videl úžasnú podobnosť s našou konkrétnou situáciou.

Po opakovaných stretnutiach so Zdenkou som našiel svoju vnútornú rovnováhu a prestal s obviňovaním či už seba alebo partnera, ktoré mi umožnili sa zamyslieť, zastaviť sa pozrieť sa moju situáciu i iného uhla.
S pozdravom Palo

Pavolpodnikateľ

Milá Zdenka, píšem Ti môj príbeh „na ceste k uzdraveniu“:

V auguste minulého roka sa mi nahrnulo veľa povinností a práce a odrazu som mala pocit, že to nie som ja.

Navyše, dostavil sa stres a s ním spojené zdravotné problémy.
Najprv to bolo nechutenstvo s vracaním, nespavosť, únava, bolesť celého tela, neskôr potenie rúk a nôh spojené s dýchavičnosťou a bolesťou na krku.

Skúšala som liečivé čaje, relaxačnú hudbu, uvoľniť sa, nasilu dávať do seba jedlo, chodila som po lekároch, a podobne. Výsledky som mala totiž v poriadku. Nič nepomáhalo, ba sa to zhoršovalo. Keď sa dostavili aj problémy s bolesťou na hrudníku a nepravidelným rytmom srdca bála som sa o seba. Nebola som to ja, ako predtým svieža, plná energie a očakávaní, čo prinesie nasledujúci deň.

Mala som to šťastie, že som už mala česť stretnúť sa so Zdenkou už predtým a spomenula som si na ňu a vyhľadala ju, bola to pre mňa posledná nádej... .

Absolvovala som s ňou niekoľko sedení „Cesta“, na ktorých moje telo prešlo „očistou“.
Už pri prvom sedení som cítila, že sa so mnou niečo deje. Začala som viac spávať, prišlo mi síce par krát zle behom poprocesových dní, ale to bolo iba signálom, že sa hýbem správnym smerom.
Nasledovali ďalšie procesy a po každom z nich mi bolo lepšie a lepšie a nemusela som nič robiť.

Proste som robila denné činnosti tak, ako doteraz. Telo sa liečilo samo a uzdravovalo zo svojich emocionálnych problémov, ktoré som ja osobne mala veľmi výrazné. Pridávala sa k tomu energia, ešte aj teraz, pár mesiacov po začatí liečenia ju naberám.

Čo je pre mňa to najpodstatnejšie, odišli a úplne zmizli moje zdravotné problémy!!! Vrelo odporúčam program „Cesta“, ak ste sa ocitli v podobnom stave alebo máte zdravotné problémy a chcete sa ich zbaviť. Naozaj "Cesta" funguje! Jana

Jankaštudentka, VŠ

S manželom sa spolu poznáme 15 rokov. Posledné 2 roky sme si prechádzali obdobím, kedy sme neboli schopní láskavo komunikovať, boli to chvíle plné nedorozumení, zúfalstva, neochoty, neustáleho „boja“ dvoch dospelých zranených ľudí.


Vytratil sa rešpekt a začala sa vytrácať aj láska. Chýbal nám nadhľad, obaja sme boli z nášho vzťahu už unavení. Náš doterajší spôsob fungovania sa nám úplne rozsypal a bolo ho treba vystavať nanovo, v inej kvalite.

Výber padol na Zdenku Némethovú, bol to výber intuitívny😊.


Na začiatku som mala aj pochybnosti, či je manželská poradňa tou správnou cestou a nechcelo sa mi veľmi ísť do online komunikácie, mala som obavy, že rozhovory budú neosobné.

Teraz už viem, že moje obavy boli neopodstatnené. Pri online konzultácii so Zdenkou sa cítim bezpečne, uvoľnene, bezprostredne po online komunikácii mám v pohodlí domova priestor iba pre seba, napr.na spracovanie mojich emócií.


Oceňujem a cítim veľkú vďačnosť za ľudský prístup a láskavé, vnímavé, nehodnotiace vedenie. Zdenka presne vie, akú otázku má v ktorej situácii položiť. Vďaka konzultáciám sa zmenil môj pohľad na vzťah, na manžela, dokonca začínam spoznávať viac aj sama seba.

Postupne sa učím vnímať a prijímať, že máme s manželom rozličné potreby a aké dôležité je vyjadrovať pravdu, čo naozaj cítime – a naučiť sa to vyjadriť prijateľným spôsobom.


Ďakujem Vám, Zdenka, za citlivé vedenie, za návody a rituály, ktoré sme vďaka Vašim odporúčaniam zaviedli do každodenného života a ktoré sú nám veľmi nápomocné na našej ceste.

Tatiana

Pani Némethovú môžem každému vrelo odporučiť. Kto potrebuje v ťažkých partnerských situáciách nájsť riešenie, je tu na správnom mieste. Oceňujem vysoko profesionálny a ľudský prístup, vcítenie sa do problematických tém s veľkou dávkou empatie a pochopenia.

Detailným vysvetlením všemožných tematických okruhov problematiky nefunkčného 
partnerského zväzku  mne a manželke pomáha každým video hovorom priblížiť sa k partnerstvu, aké sme mali pred krízou.


Bol som síce zástancom poradenstva priamo v poradni, ale po skúšobnej online konzultácií z pohodlia domova musím prehlásiť, že táto forma konzultácie je plná benefitov, ktoré momentálne veľmi oceňujem.


Ďakujem za všetok čas a individuálny prístup, ktorý mi už po prvej konzultácii potvrdil, že naša voľba u pani Némethovej bola tá správna.

Alexander

Online kurz 3 rituály láskyplného vzťahu:

Kurz je krásný ❤. Původně jsem si říkala, že bude hlavně "pro zajímavost".
S manželem budeme na Valentýna 16 let. Přežili jsme krize a naše "náročňátko".
Všechny tři pilíře praktikujeme. A přesto! jsem u každého pilíře našla, co můžeme udělat líp, nějaký tip, pak taky víc pochopení pro "druhou stranu" a můžu potvrdit, že jsi vybrala to NEJ pro kvalitní spokojený vztah.

Zdeni podle mě se Ti povedlo něco výjimečného. Vystihla jsi tu nejhlubší podstatu. Když by člověk měl vybrat to nejdůležitější pro partnerský vztah, jsou to tyto tři pilíře.

Naprosto! Je to to, od čeho se máte odpíchnout, když chcete vyjít z krize a to, co je potřeba dodržet, ať už to ve vašem vztahu bouří jakkoli.
Povinný kurz pro všechny. Je v něm s láskou a konkrétně popsané to NEJ, co vztah propojuje a upevňuje. Vřele doporučuji.

Zuzana ŠmidrkalováMateřství srdcem, www.zuzanasmidrkalova.cz

Videa jsem shlédla, měla jsem spoustu aha momentů a asi jsi i odblokovala můj program z minulosti.

Kurz doporučuji všem párům, těm v krizi i těm, co jsou na výsluní, aby nebraly tento stav jako nekonečný.
Krásně popisuje rozdíly mezi mužem a ženou, které vedou k nejčastějším konfliktům. Kdy je třeba tyto rozdíly přijmout, protože změnit z hlediska rozdílnosti pohlaví nejdou. Zdenka upozorňuje na barometr spokojenosti vztahu a tím i rozpoznání počínající krize.

Pro mě nejdůležitější je to, že vše je snadno aplikovatelné do praxe a tak lze jednoduše zlepšit jakýkoliv vztah.

Jana Cvilinková

Ach, krásne vystihnuté tie príbehy zo života, dôverne to poznám 🙂 a pri tom sú to také zdanlivé maličkosti, ktoré vytvoria obrovský rozdiel. Možno pre trvanie vzťahu dokonca až existenčný – rozhodujú o tom či vzťah pretrvá, alebo sa rozpadne.

A keďže zo svojej skúsenosti konzultanta feng shui viem, že moji klienti riešia najčastejšie oblasť vzťahov, odteraz im okrem úprav v spálni budem odporúčať aj tento kurz 🙂

Slavomíra Harcegováporadca Feng shui, www.tajomstvofengsuej.sk

"Jsem moc ráda, že Zdeňka vytvořila tento kurz, protože mi přijde velmi užitečný. Pracuju jako mentorka a koučka, takže vím, že téma vztahů se promítá do všech oblastí našeho života. Ať už je to zdraví, práce, hojnost, osobní růst, životní spokojenost...

O vztahy je třeba pečovat a Zdeňka vytvořila hezký návod, jak o ně pečovat vědomě. A je úplně jedno, jestli jste ve vztahu měsíc, 10let, nebo téměř 30let jako já 🙂
Někdy zkrátka stačí zdánlivě malé "akce", které vytvoří velký výsledek.

Držím se hesla: "Kvalita našich životů je závislá na kvalitě vztahů. Kvalita našich vztahů je závislá na kvalitě komunikace." A vztahové rituály jsou bezepsoru silným komunikačním nástrojem, která stojí za to vyzkoušet."

Mgr.Lenka Bílkovámentorka, lektorka, koučka, www.lenkabilkova.cz

Čo viac napísať o Zdeňke, než že mi zachránila manželstvo? Svojím pokojným a nesmierne láskavým prístupom dokáže jasne pomenovať a definovať problémy. Kladie správne otázky. Niekedy to človek potrebuje. Pri nej som si uvedomila, že mnohé odpovede dávno poznám, iba som si k nim nikdy nepoložila tú správnu otázku.

Jej tri rituály posúvajú vzťah na úplne inú úroveň. Je potrebné ich vyskúšať a je potrebné ich dôsledne aplikovať, ale výsledok stojí za to. Krásne vystavané a vygradované, obohatené o bonusy a omaľovánky sú presne tým, čo mnohým vzťahom chýba.

Počas prechádzania týmto on-line kurzom som si absolútne jasne uvedomovala, čo odlišuje naše manželstvo od tých iných okolo nás. Dva z troch rituálov sú u nás samozrejmosťou od začiatku vzťahu, ten tretí bol veľmi príjemným obohatením.

Vytvárajú vo vzťahu akúsi prirodzenú vzájomnú úctu a rešpekt. Človek si ani neuvedomí, aké jednoduché úkony delia „trvanlivé“ vzťahy od tých, ktoré krachujú.

Zdeňka má ten dar pomôcť vám nájsť váš vlastný správny „návod“ na naplnený a napĺňajúci vzťah. Nechajte sa ňou vtiahnuť do vášho vlastného láskavého sveta – z môjho pohľadu je tým najlepším sprievodcom.

Paulína

Pre 3 rituály som sa rozhodla kvôli dobrej skúsenosti z minulosti - s on-line programom "Zaláskované leto". Tiež to, že chcem rozvíjať sociálnu inteligenciu.

Tvoj kurz je v tomto výnimočne jednoducho aplikovateľný. Nič to v podstate nestojí urobiť každý deň tieto tri rituály a ich dopad na kvalitu vzťahov je nádherný posun.

Ja osobne to teda aplikujem na všetky vzťahy a predovšetkým som začala u seba, kde inde?

Ak by som to mala vyjadriť na stupnici od 0 do 10, kde 0 je vzťah v deštrukcii, 5 je vzťah sme spolu, lebo sme si už zvykli a je to síce viac menej nuda... a 10 je cítime sa vo vzťahu absolútne naplnení, tak aplikovaním 3 rituálov ide posúvať vzťah z bodu 0 do bodu 10.

Takže ak je na tejto planéte niekto, kto chce zažiť partnerské súznenie 10 z 10, tak tadiaľto vedie zmysluplná cesta.

Stanka Dvoran,majiteľka reklamnej agentúry Dvoran

3 rituály láskyplneho vzťahu sú jednoduchým návodom, ako doma nastaviť vzájomný rešpekt a porozumenie. S pomocou pár pravidiel vám tieto cvičenia ukážu ako predísť nedorozumeniam, ktoré sú vo vzťahoch veľmi časté.

Pomohli mi uvedomiť si ako málo stačí, aby všetko bolo zrazu vrelejšie a láskyplnejšie. Výsledky su znateľné takmer hneď.

KatkaMyslimenadeti.sk

Online program Letná výzva: Zaláskované leto:

Zaláskované leto se mi moc líbí! Přišlo mi do cesty v době, kdy jsem hledala nápady a možnosti, jak bych mohla oživit svůj vztah a vysvobodit ho ze stereotypu, ve kterém se zrovna nacházel.

V Zaláskovaném letě je spousta inspirace, jak začít přemýšlet o vztahu jinak. Když procházíte jednotlivými částmi, začnete přemýšlet v nových souvislostech. Máte k dispozici nové tipy a nápady, co začít dělat, aby se Vám v partnerství líbilo a abyste si ho zase začali užívat.

Je to inspirace, jak zase oprášit zamilovanost, znovuobjevit jeden druhého, ty malé drobnosti, které dělají vztah krásným, abyste si zase mohli užívat jeden druhého a těšili se na sebe jako na začátku: Moc za něj děkuji, byla to skvělá volba ❤.

Lucie Lebdušková, psycholožka, autorka projektu Čekala jsem miminko, www.lucielebduskova.cz

Od letní výzvy Zaláskované léto jsem čekala zábavu a zároveň účinné návody, jak si počas léta "hrát" s partnerem a přitom zkvalitňovat vztah. To se mi splnilo do puntíku! A ještě byla porce zmrzliny navíc! 🙂

Výzva je pro vás, kteří se chcete ve vztahu posunout, utéct zajetým stereotypům a zároveň si naplno užít léto a letní radovánky. Žádné učení teorie nehrozí. 🙂

Stačí denně sledovat několik minut videa, plnit drobné úkoly dle vaší nálady či zamyslet se nad daným tématem jinak než doteď. Skvělé je, že ihned uvidíte zlepšení v komunikaci a budete k sobě více empatičtí. Dojdou vám věci, kterým jste třeba úplně nerozuměli a nevěděli, proč se vůbec dějí. Od poznání je už jen krůček ke změnám, které nabijí váš vztah novou energií.

Mám pro vás vzkaz. Nečekejte do podzimu, až budete hasit krizi z léta, jako mnohé ostatní dvojice. Jděte do Letní výzvy teď a naopak svůj vztah posilňete!

Adéla KubešováMilovnice Anglie a angličtiny, www.adelakubesova.cz

Výzva Zaláskované léto mě oslovila už názvem. Opravdu, jak slibovala Zdenka, úkoly byly hravé, jednoduché a zároveň přinášely hlubší poznání a nejednou nás s mužem výsledek překvapil a dovedl do míst, které by nás nenapadlo ani prozkoumat.

Uvědomila jsem si, kolik nevyužitého potenciálu má můj vztah a že rutina, kterou jsem v něm cítila, je jen moje pohodlnost investovat do vztahu více kreativity a zájmu potěšit nebo překvapit partnera.

Největším AHA pro mě bylo to, že většinu úkolů můj manžel přirozeně dělá už od začátku našeho vztahu a já to vnímám jako jakýsi standard, který mě vůbec nenapadlo ocenit a někdy ani oplatit:(. Vnímám, že toto poznání a uznání toho, že do vztahu investuje více on než já, posílilo naše vzájemné pouto a posunulo náš vztah na novou úroveň.

Upřímné Děkuji. Myslím, že výzva přišla právě včas a pomohla mi zopakovat si, jak důležité je o vztah pečovat, zajímat se a aktivně jej živit stejně jako lidské tělo, zvíře nebo rostlinu.

A vím, jedno: že jestli se někdy dostanu do situace, kdy budu potřebovat partnerskou poradkyni, vím, na koho se můžu s důvěrou obrátit.

Lenka Urban,

Zaláskované leto jsem si pořídila jako zpříjemnění letního období a zdroj inspirace a poučení ke skutečnosti, že jsem již delší dobu bez partnera.
K mému velkému potěšení a překvapení jsem, obdržela skvost, který je připravený s takovou pečlivostí. Domnívám se, že páry, které si tento letní kurzík pořídí, mají zajištěno krásné nejen léto, ale i celý zbytek své společné cesty.

Pomohl mi si uvědomit, čím a jak jsem znehodnocovala své předešlé vztahy. Pomohl mi si uvědomit, co mohu udělat jinak, abych partnera pro život našla a hlavně, že i ve vztahu se můžu cítit šťastná a v bezpečí.
Vztahy se Zdenkou jdou téměř samy 😉. Jsem za tuto investici vděčná.
Máte-li vztah a toužíte po romantice či zkvalitnění vztahu, určitě si pořiďte „Zaláskované leto“. Nemůžete šlápnout vedle. 🙂

Lada Boháčováwww.ladabohacova.cz, Laskavá a vědomá péče o vlastní život

Letní výzva 100% splnila má očekávání. Dost možná nám i zachránila vztah. Po 20 letech vztahu jsem cítila potřebu nějakého oživení.

Letní výzva pro mě byla úžasným nakopnutím a impulsem, abych to už déle neodkládala. Díky letní výzvě jsem si uvědomila, že je stále dost věcí, které mám ještě na partnerovi ráda.
Dělá mi obrovskou radost vymýšlet drobné každodenní radosti, které podporují náš léty unavený vztah.
Baví mě sledovat, jak se mění náš vzájemný vztah i nálada v celé rodině.

Moc děkuji za takovýto program a doporučuji ho všem, kterým se do vztahu vkradla všednost. Nebo jako prevence...

Monika Hodková,specialistka na Laskavý time management pro ženy www.zenaArodina.cz, www.duhovymotyl.cz

Letná výzva,, Zaláskované leto" ma milo prekvapila svojim širokým záberom informácií a dôslednou prepracovanosťou do najmenších detailov.

Sú tam prezieravo vsunuté preventívne upozornenia na bežné záležitosti, ktoré sa v partnerskom vzťahu môžu vyskytnúť a následne sú ponúknuté riešenia.

 

Myslím , že táto výzva je vhodná pre každý partnerský vzťah, či pre začínajúci,ako prevencia, kde sa môžu partneri vyvarovať rôznych záludností, ktoré by ich mohli doviesť vo vzťahu do problémov.

Určite je vhodná pre už dlhodobé vzťahy na ápravu už vzniknutých konfliktov, ale aj na oživenie vzťahu. Pomohlo mi to uvedomiť si , akéľahké je skľznuť do stereotypu vo vzťahu a aké dôležité je neustále na ňom pracovať. Ďakujem za túto možnosť!

Alenka Gálováenergoterapeut

Online kurz Vnútorný kompas:

Drsný kurz, ktorý ide až na dreň.
Je veľa kníh, ktoré popisujú podobné veci, ale nikde to nie je takto prakticky a jasne.

Absolvovanie tohoto kurzu mi dalo jasný sever v živote. Viem presne čo chcem, kto som, kam idem a čo mám robiť. Nikdy to nebolo jasnejšie než po absolvovaní týchto niekoľko týždňov...

Stanka Dvoran,majiteľka reklamnej agentúry Dvoran

Osobný kompas mi Zdenka odporučila hneď v začiatkoch našich spoločných sedení.
V skratke – upratal mi hlavu.
Posunul ma v živote omnoho ďalej, vyriešil mi mnohé vzťahové otázky (manželské, rodičovské, kamarátske,...) a umožnil mi zdvihnúť hlavu a s úsmevom vykročiť v ústrety ďalšiemu životu.

Prišlo to v čase, keď som chcela celý svoj život od základu zmeniť – urobiť hrubú čiaru a odísť od všetkého, čo som mala dovtedy.

Zdenka mi ukázala inú možnosť. Svojím spôsobom novú. Možnosť ako nepáliť za sebou mosty, iba poupraviť niektoré spôsoby vnímania.
Nechala ma nahliadnuť do vlastného vnútra a viedla ma jeho zákutiami, nechala ma preverovať, pretriasať a prevracať každý kameň a každú hrudu, na ktorú som cestou natrafila.

Nenásilne láskavo ma viedla mojou vlastnou cestou a ani som si neuvedomila, ako sa mi mení môj život a môj pohľad naň.

Zrazu mnoho vecí začalo dávať zmysel, našla som nové súvislosti a zlepšilo sa v mojom živote to, čo sa zlepšiť mohlo. Žiadne spálené mosty, žiadne slzy, strach ani plač. Iba nahliadnutie do vlastného vnútra, úprimnosť a pochopenie seba samej. Jednoznačne to stálo za to.

Paulína Baloghová,detektivkanaludskomtele.sk